poniedziałek, 7 października 2024

Instalacja Win11 na sprzęcie nie spełniającym wymagań - podmiana pliku

 


Jak zainstalować Win 11 na sprzęcie nie spełniającym wymagań?

Sposób z podmianą pliku instalacyjnego sprzed dwóch lat

Instrukcja w filmie z YT pt. „Windows 11. Komputer nie spełnia wymagań? Rozwiązanie kompletne. Działa na każdym komputerze”. - kanał Omnitechnika

Bierzemy dwa pendrive albo dwa foldery z plikami instalacyjnymi Windowsa 10 z jednej strony i Windowsa 11 z drugiej strony. Z instalatora Windows 11 wyjmujemy plik \source\install.wim (duży plik zajmujący ponad 4 GB) i ten plik kopiujemy do plików instalacyjnych systemu Windows 10 wyrzucając stamtąd plik \source\install.esd. W ten sposób instalator systemu Windows 10 instaluje nam Windowsa 11 nie sprawdzając już tych ograniczeń.

To samo robimy z pendrive-ami. Z pendrive-a Win 10 wykasowujemy plik install.esd i na jego miejsce wgrywamy plik install.wim z Win 11. Jednak pendrive jest sformatowany w FAT-32 i nie nagramy na niego za jednym razem pliku większego niż 4GB a plik install.wim będzie miał grubo ponad 4GB. Dlatego dzielimy plik. Przenosimy go do jakiejś lokacji gdzie możemy go podzielić i wykorzystujemy mechanizm dzielenia plików wbudowany w windows. Otwieramy wiersz poleceń jako administrator i dzielimy go komendą:

Dism /Split-image ImageFile:”install.wim” /SWMFile:”install.swm” /FileSize:4000

Utworzą się nam dwa pliki: „install.swm” i „install.swm2”. Nastepnie obydwa kopiujemy i wgrywamy na pendrive-a z win 10 z którego uprzednio usunęliśmy install.esd.

Później już normalnie uruchamiamy instalator Win11.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instalacja Audio recorder dla Linux Mint

    Audio recorder dla Linux Mint (przechwytywanie dźwięku z kompa). Programik audio-recorder https://linuxporady.pl/sposob-na-nagranie-dzwi...